Przejdź do treści

Kierownik budowy

Kierownik budowy
Dom
previous arrow
next arrow

Nazywam się Jan Major i jestem kierownikiem budowy z ponad 20-sto letnim doświadczeniem. Wykonuje usługi jako nadzorca budowlany oraz kierownik budowy. Należę do Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Działam na terenie całego Śląska, przede wszystkim Pszczyna, Tychy, Katowice, Mikołów, Żory, Rybnik.

Zapraszam do kontaktu wszystkie osoby planujące budowę domu. Fachowy nadzór nad inwestycją pomoże uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z niekompetencją i nierzetelnością wykonawców robót.

Telefon: 517 210 938 | Email: jan.major@wp.pl


Czym zajmuje się kierownik budowy

Kierownik budowy to kluczowa postać w procesie realizacji projektów budowlanych. Jego zadaniem jest koordynacja działań wszystkich zespołów oraz nadzór nad postępem prac, a także dbanie o terminowość i jakość wykonania projektu. Poniżej przedstawimy kompetencje i odpowiedzialności kierownika budowy.

Kompetencje kierownika budowy

Kierownik budowy musi posiadać wiedzę z zakresu budownictwa oraz doświadczenie w prowadzeniu projektów budowlanych. Powinien znać technologie i materiały budowlane oraz potrafić odczytać i interpretować dokumentację projektową. Ponadto, powinien być dobrym organizatorem, umieć zarządzać zespołem oraz mieć umiejętności komunikacyjne.

Odpowiedzialności kierownika budowy

Kierownik budowy odpowiada za przestrzeganie przepisów i norm związanych z budownictwem. Ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo na placu budowy oraz ochronę zdrowia pracowników i osób trzecich. Ponadto, odpowiada za terminowość i jakość wykonania projektu oraz kontrolę kosztów inwestycji.